Film z krążącym nad okrętami amerykańskiej marynarki wojennej statkiem UFO jest prawdziwy – potwierdza Pentagon

Reklama

wt., 04/13/2021 - 23:17 -- MagdalenaL

Fot: Jan Mallander z Pixabay 

Pentagon potwierdził, że zdjęcia i filmy pokazujące niezidentyfikowane obiekty latające, krążące nad okrętami u wybrzeży Kalifornii, zostały wykonane przez członków marynarki wojennej.  

Materiały zostały zebrane przez Grupę Zadaniową ds. Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych (UAPTF) i trafiły w ręce filmowca Jeremy’ego Corbella.  

Według serwisu internetowego Mistery Wire na jednym z filmów nagranych w 2019 r. widać obiekty przypominające piramidy, unoszące się nad niszczycielem marynarki wojennej. Corbell poinformował, że filmiki zostały nagrane podczas rozmieszczania okrętu USS Russell.  

Filmowiec twierdzi, że zweryfikował autentyczność filmu po uzyskaniu informacji od agencji wywiadowczej Pentagonu. Pracownicy przyznali, że materiał filmowy jest autorstwa członków marynarki wojennej.  

Ponadto, Corbell uzyskał informacje o wielu innych wydarzeniach z udziałem kilku statków w lipcu 2019r. oraz o obserwacjach dronów z 14 i 15 lipca tego samego roku. 

„Te sytuacje były nieco inne. Niektóre obiekty krążące nad statkami przypominały światła krążące ósemkami i obracające się o 90 stopni. Inne świeciły na różne kolory” – podaje Mystery Wire. 

Rzecznik prasowy Pentagonu potwierdził powyższe informacje, a grupa UAPTF „włączyła te filmy do swoich bieżących badań”.  

Sytuacja miała miejsce zaledwie tydzień po tym jak Szef Operacji Morskich, admirał Michael Gilday, stwierdził, że nie wie, skąd pochodzą drony krążące nad amerykańskimi niszczycielami.  

W zeszłym roku Pentagon ogłosił utworzenie grupy zadaniowej UAPTF, aby „zwiększyć wiedzę na temat pochodzenia i pracy takich grup”. Jej misją jest „wykrywanie, analizowanie i katalogowanie niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA”.  

Sprawozdanie grupy UAPTF ma się ukazać do czerwca.  

Autor: 
Akshita Jain, tłum: Klaudia Nikodem 

Reklama