Mediolan stawia na piękno, a Centrum Poliestetico będzie jego ośrodkiem

Reklama

sob., 07/24/2021 - 00:56 -- MagdalenaL

Zdjęcie: cosmetica produzione, „Il sole 24 ore”

Projekt, zainicjowany przez Giannantonio Negretti, rozpocznie się 6 października w Paderno Dugnano, aby dać młodym ludziom dostęp do innowacyjnych możliwości szkolenia i pracy.

Nowy początek sukcesywnie następuje w każdym sektorze, także w kosmetyce. Projekt Centro Poliestetico w Mediolanie, który zostanie zainaugurowany 6 października w Paderno Dugnano, wpisuje się w ten trend: nowa akademia, która umożliwi młodym ludziom skorzystanie z innowacyjnych możliwości szkolenia i pracy. Pierwsze centrum pilotażowe, po którym powstaną kolejne, zostało zainicjowane przez Giannantonio Negretti, prezesa NG Group Universal, który jest doskonale zapoznany ze światem kosmetyków, ponieważ jego rodzina działa w tej branży od 60 lat.

Dlaczego właśnie akademia?

„Chciałem stworzyć takie Centrum, aby umożliwić młodym ludziom, którzy działają w sektorze beauty, możliwość rozwoju – wyjaśnia G. Negretti, autor książki La Cosmetica Umanistica, w której opowiada o narodzinach owego ruchu kulturowego – Często nie mają możliwości, w zakresie edukacji, uczęszczania do szkół zawodowych. We Włoszech istnieje 400 ośrodków kształcenia zawodowego, w których szkoli się 40 tys. uczniów, niestety później mają oni utrudniony dostęp do szkolnictwa wyższego. Jest to przeszkoda, która ma swój wpływ na przyszłość tych młodych ludzi, którzy zasługują na lepszą szansę”.

Zespół badaczy i wykładowców

Centrum Poliestetico ma na celu wypełnienie tej luki, podnosząc edukację na wyższy poziom, w niektórych aspektach porównywalny z edukacją na poziomie szkół średnich i uniwersytetów. W związku z tym wybrano szereg renomowanych naukowców i wykładowców, wśród których znaleźli się: kosmetolog Umberto Borellini, dermatolog Alex Gezzi, ergonomista postawy Tiziano Pacini, specjalista w dziedzinie nazewnictwa Maurizio Sangineto oraz profesor Alessandro Rizzi z Uniwersytetu w Mediolanie, jeden z najlepszych ekspertów w dziedzinie barw i światła.

Ośrodek szkoleniowy

Będzie to projekt z misją psychologiczno-socjologiczno-pedagogiczną i humanistyczną, który ma na celu wspieranie innych centrów szkolenia zawodowego, które zostaną utworzone na wzór pierwotnego Centrum Poliestetico, aby osiągnąć wyższy poziom zawodowy w kraju. Zostało zaproponowanych wiele innowacji, takich jak postrzeganie przestrzeni szkoleniowej wewnątrz Poliestetico jako miejsca kultury, sztuki i dobrego samopoczucia, gdzie piękno i komfort stają się codziennymi doświadczeniami dla uczniów i nauczycieli.

Autor: 
Monica Melotti / tłum. Blanka Grzelak
Dział: 

Reklama