Produkt przyszłości. Uralscy naukowcy tworzą ser, który pomaga walczyć z rakiem

Reklama

śr., 08/04/2021 - 12:13 -- MagdalenaL

Naukowcy z Uralskiego Uniwersytetu Federalnego (UrFU) opracowują przepis na wyjątkowy ser, który pomoże zapobiegać nowotworom. Uralskie Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze opowiada o tym w programach Rossija 1 i Rossija 24.

Należy zauważyć, że proces tworzenia wyjątkowego sera nie różni się od procesu tworzenia zwykłego sera. Jednak „produkt przyszłości” zawiera szereg substancji bioaktywnych: astaksantynę, piperynę, resweratrol i witaminę D3. Suplementy te przyczyniają się nie tylko do dłuższego życia, ale także do walki z rakiem.

Resweratrol, na przykład, obniża poziom cukru we krwi i pomaga w lepszej pracy mózgu, podczas gdy witamina D zapewnia, że wapń i fluor z pożywienia są wchłaniane. Naukowcy zalecają spożywanie trzech plastrów takiego sera dziennie, aby zapobiec chorobom, ponieważ suplementy te są lepiej wchłaniane w żywności niż w proszku lub tabletkach.

Niektóre biologicznie aktywne dodatki mogą powodować, że produkt jest gorzki, dlatego naukowcy z UrFU pracują obecnie nad poprawą smaku sera.

Niestety, naukowcy nie mogą jeszcze podać dokładnej daty, kiedy te niezwykłe sery trafią do sprzedaży.

Autor: 
Tłum. Urszula Modrzejewska

Reklama