Współzałożyciel studia odpowiedzialnego za Gone Home wycofuje się z powodu "krzywdzących" praktyk kierowniczych

Reklama

czw., 08/05/2021 - 20:23 -- MagdalenaL

Steve Gaynor, współzałożyciel The Fullbright Company, pozostaje w studiu jako scenarzysta.

Współzałożyciel studia odpowiedzialnego za Gone Home i Tacoma zrezygnował z funkcji szefa kreatywnego przy kolejnej grze zespołu.

W oświadczeniu wydanym 5 sierpnia Fulbright napisało, że jesteśmy [...] zagorzałymi zwolennikami wspierania zdrowego środowiska pracy, w którym jest przejrzysty przepływ informacji, autonomia i zaufanie.

W związku z tym współzałożyciel Fullbright, Steve Gaynor, ustąpił z funkcji szefa kreatywnego i menadżera oraz został scenarzystą, przekazując codzienne obowiązki zespołowi, by ukończył Open Roads.

Fulbright potwierdził portalowi Polygon, że Gaynor wycofał się ze swojej roli w marcu 2021 roku. W osobnym oświadczeniu, Gaynor potwierdził, że zmienił funkcję "wcześniej tego roku", mówiąc, że mój styl kierownictwa był krzywdzący dla ludzi, którzy pracowali w Fullbright i za to naprawdę przepraszam.

Wycofanie się dało mi przestrzeń i punkt widzenia na to, jak moja funkcja musi się zmienić oraz jak muszę się uczyć i rozwijać jako część zespołu, w tym pracować z konsultantem ds. zarządzania i ponownie przemyśleć mój stosunek do pracy w Fullbright. Bardzo zależy mi na Open Roads i zespole Fullbright. Jest mi smutno, że wycofałem się z codziennego rozwoju Open Roads, ale to była właściwa decyzja. Zespół dokańczający grę ma moje pełne zaufanie i wsparcie.

Open Roads miało zostać wydane w 2021 roku, ale przedstawiciel Fullbright rzekomo powiedział portalowi Polygon, że gra nie ukaże się w tym roku. Pracownicy podobno powołują się na znaczny wzrost rotacji pracowników i odejść, a także "zawiły proces decyzyjny", jako przyczyny opóźnienia. Fulbright nie ogłosiło jeszcze publicznie przesunięcia premiery, mówiąc jedynie, że jest "podekscytowane tym, jak gra się kształtuje".

Autor: 
Ali Jones tłum. Michał Gąska
Dział: 

Reklama