Reklama

Dzięki uderzeniu łopatą NASA ponownie uruchomiła polski element lądownika marsjańskiego InSight.
Europejsko‒rosyjska misja wysłania łazika na Marsa, która miała ruszyć w tym roku została przełożona na 2022 r. Jedną z przyczyn rozwijająca się epidemia koronawirusa.
Egzoplaneta WASP-76b może śmiało kandydować do miana jednej z najdziwniejszych planet odkrytych przez astronomów i bez problemu pasowałaby do jakiegoś interesującego filmu science-fiction.
Astronomowie wpadli na ślad największej eksplozji, jaką zauważono dotychczas w kosmosie. Wyszła z super masywnej czarnej dziury w zbiorze galaktyk oddalonych od nas o 390 mln lat świetlnych.
Jak donosi amerykański portal CNET, jedna z asteroid weszła w orbitę Ziemi i może, choć na krótko, zostać nowym kosmicznym sąsiadem naszej planety. Niewielką asteroidę zauważyli astronomowie z projektu badawczego "Catalina Sky Survey", finansowanego
Statek kosmiczny, będący efektem współpracy amerykańskich i europejskich agencji kosmicznych, jest gotowy do lotu ku Słońcu ! Podczas misji będzie miał bezprecedensowy widok na dwa słoneczne bieguny, co pozwoli badaczom zrozumieć, w jaki sposób
Amerykanka Christina Koch szczęśliwie wylądowała na Ziemi po prawie rocznym pobycie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Kobiecy rekord w długości pobytu w kosmosie został pobity.
Jak donosi BBC, czekoladowe ciasteczka są pierwszymi wypiekami powstałymi w kosmosie, w ramach zupełnie unikalnego eksperymentu.
Popularny serial Star Trek, który kiedyś wywarł ogromny wpływ na światową kulturę i technologię, dzisiaj "podejrzany jest o szerzenie wpływu” na amerykańską armię : logo nowych amerykańskich sił kosmicznych przypomina bowiem znak serialowej
Zdaniem naukowców z Perth, najstarszy krater na Ziemi, powstały 2,2 mld lat temu na zachodzie Australii, jest dwukrotnie `młodszy` od naszej planety i być może to właśnie on pomógł wyjść Ziemi z okresu epoki lodowcowej.

Strony

Reklama