Reklama

Karłowata planeta Ceres, wcześniej uważana za pustą skałę, okazała się czymś kompletnie innym. Wyniki misji badawczej przeprowadzonej w poniedziałek wskazują, że jest to planeta oceaniczna, z dużymi zasobami wodnymi ukrytymi pod powierzchnią.
Niegdyś gwieździste niebo zaliczano do najbardziej znaczących dóbr kulturowych ludzkości. Dzisiaj w dużej części zostało ono utracone – i wielu ludzi nawet tego nie zauważyło.
Rakieta amerykańskiej firmy SpaceX `Falcon 9` wieczorem poleciała w kosmos! To historyczne wydarzenie, ponieważ chodzi o lot załogowy. Po raz pierwszy od 9 lat amerykańska agencja wysłała amerykańską załogę amerykańskim statkiem kosmicznym.
Analizując błoto pochodzące z Marsa, międzynarodowy zespół badawczy odkrył coś bardzo dziwnego.
W środowisku Układu Solarnego Słońce jest centralną gwiazdą, wokół której krążą planety, która daje Ziemi cień, jeśli trzeba światło i ciepło potrzebne do życia i która zarządza naszym planem dnia. Przyzwyczailiśmy się do wschodów i zachodów Słońca,
Dnia 4 czerwca br. o godzinie 3:25 czasu polskiego, z przylądka Canaveral na Florydzie wystartowała rakieta Falcon-9 która kilka dni temu wyniosła na orbitę dwóch astronautów.
Nowo odkryta czarna dziura oddalona jest od Układu Słonecznego około 1.011 lat świetlnych. Odległość wygląda na dużą, ale w rzeczywistości znajduje się ona jakieś 2.500 lat świetlnych bliżej niż inne tego typu obiekty.
Sonda kosmiczna "Juno", Teleskop Kosmiczny "Hubble`a" oraz naziemny teleskop " Gemini North" z Hawajów dostarczyły nowych, niewiarygodnych zdjęć Jowisza i pokazały, co dzieje się wewnątrz burz na największej planecie Układu Słonecznego.
Teoretycznie najbardziej niebezpieczna część misji Crew Dragon Demo-2 już za nami. Rakieta Falcon 9 wystartowała bez przeszkód, a wkrótce potem doszło do udanego oddzielenia się statku Crew Dragon. Tym samym historyczna misja NASA, dzięki której astr
Trzymajcie się rutyny, bądźcie w kontakcie z rodziną i pozwólcie sobie na radość, to tylko niektóre z rad, jakich udzieli niemieccy astronauci w związku z samoizolacją wymuszoną przez pandemię. Postępowanie w tym przypadku jest bardzo podobne do tego

Strony

Reklama