Reklama

W Kigali ruszyła właśnie produkcja pierwszych telefonów komórkowych. Mara korzystać będzie z systemu Android.
Facebook ogłosił, że usuwa oprogramowanie służące do rozpoznawania twarzy i pozwalające na identyfikację przyjaciół ze zdjęć „wrzuconych” na platformę, które automatycznie sugeruje ich „tagowanie”.
Facebook zastanawia się nad rezygnacją z pokazywania liczby reagujących na publikacje użytkowników serwisu. Chodzi o pomoc osobom, które bardzo źle znoszą niewystarczającą ilość tzw. lajków.
Nie ma potrzeby, żeby człowiek dorosły mówił ‘’proszę’’ do cyfrowego asystenta osobistego. Jak wynika z badań amerykańskich naukowców z Uniwersytetu Brigham Young, sytuacja może wyglądać nieco inaczej jeżeli chodzi o dzieci.
Odwiedzanie zaatakowanych witryn wystarczyło, aby serwer zgromadził zdjęcia i kontakty użytkowników
Korzystanie z telefonu komórkowego w celu odwrócenia uwagi od rozwiązywania problemów nie pomaga mózgowi w „ponownym uruchomieniu”, ale wręcz przeciwnie, prowadzi do jeszcze większego wyczerpania zasobów intelektualnych, pisze portal Eurekalert.
W światowej organizacji własności intelektualnej kompanią Xiaomi został urządzony patent na smartphone z bez ramkowym ekranem i baterią słoneczną na tylnej paneli. Z opisu wynika, że nowostka będzie miała przedni aparat, który będzie ukryty pod 
Premiera Huaweia Mate X została przesunięta, ale wygląda na to, że wyjdzie to smartfonowi na dobre. Najnowsze zdjęcia zdradzają kilka poprawek w projekcie urządzenia.
Częste korzystanie ze smartfonów wpływa w znaczący sposób na strukturę czaszki u nastolatków. Eksperci twierdzą, że u młodych osób między szyją, a karkiem często pojawiają się nietypowe wyrostki kostne.
Założyciel Huaweia, Ren Zhengfei, nie ulega naciskom ze strony USA.

Strony

Reklama