Reklama

Sposób, który wykorzystuje się często przy walidacji symulacji CFD ukazuje jak ważne jest noszenie maseczek w dobie panującej pandemii.
Cholera, dżuma, ospa i grypa to jedne z najbardziej brutalnych zabójców w historii ludzkości. Ogniska tych chorób ponad granicami narodowymi były definiowane jako pandemia. Jedną z dotkliwszych okazała się być ospa, która w całej historii zabiła
Diagnostów brakuje już teraz, a Polska – tu eksperci nie mają wątpliwości – powinna wykonywać przynajmniej kilka razy więcej testów dziennie niż w tej chwili. Nie 4,5 tysiąca, a minimum 10-15 tysięcy. Optymalnie – jeszcze więcej, nawet 30 tysięcy.
Nowe analiza przeprowadzona przez amerykański Massachusetts Institute of Technology (MIT) wykazała, że krople z koronawirusem wydalane podczas kaszlu oraz kichania przemieszczają się w atmosferze z prędkością 10-30 m/s i tworzą chmurę, która ma zasię
Polscy badacze zaprezentowali projekt respiratora wykonanego w drukarce 3D, który ma pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Schemat został udostępniony za darmo w internecie, a koszt jednego egzemplarza to około 300 złotych.
Tak wygląda SARS-CoV-2 atakujący nasze komórki. Zdjęcie zostało wykonane przez naukowców z National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID).
W 2018 zmarło na grypę i różnego rodzaju zapalenie płuc 17799, co daje około 49 osób dziennie. Bardzo ciekawa jest również umieralność wg wieku - ogromna większość to osoby po 65 roku życia. 
Koronawirus mógł już zainfekować znacznie więcej osób w Wielkiej Brytanii, niż naukowcy dotychczas szacowali, być może nawet połowę populacji - wynika z badań z Uniwersytetu w Oxfordzie, o których napisał we wtorek wieczorem dziennik "Financial Times
Od jakiegoś czasu wiadomo już, że wśród objawów wywołanej przez koronawirusa COVID-19 są temperatura, kaszel i duszności. Otolaryngolodzy ostrzegają teraz przed jeszcze jednym symptomem, który z dużym prawdopodobieństwem powiązany jest z wirusem
Dla jednych miejscem potencjalnej infekcji jest praca, dla innych- sklepy i rynki. W trybie pilnym musimy zmienić swoje zachowania, pisze Petra Klepek, profesor infekcjologii z Londyńskiej Szkoły Chorób Tropikalnych.

Strony

Reklama