Reklama

W minionym dziesięcioleciu znacznie wzrosła w Europie liczba przypadków syfilisu. Jak informują specjaliści, od 2000 roku w niektórych krajach syfilis pojawia się częściej niż nowe przypadki zarażeń wirusem HIV.
Bakterie wyhodowane w organizmie człowieka, stanowią ochronę przed najpoważniejszymi chorobami.
Ostatnie badania genetyczne wykazały, że jedna na dziesięć osób mieszkających w Wielkiej Brytanii nie jest dzieckiem swojego ojca. Dyrektor ds. edukacji zdrowotnej uważa, że taki stan rzeczy stawia przed brytyjską służbą zdrowia spore wyzwania.
Brytyjski nastolatek Cacper Crause wybudził się ze trzytygodniowej śpiączki po tym, jak jego matka rozpyliła jego ulubiony dezodorant, informuje Daily Mail.
To będzie przełomowe odkrycie – zespół norweskich naukowców w połowie maja poinformował, że w ciągu 3-4 lat przygotuje pierwszą na świecie, uniwersalną szczepionkę przeciwnowotworową. Lek znajduje się obecnie w fazie decydujących badań, które mają po
Wydaje się, że czasy kiedy lekarze wypisywali pacjentom silne antybiotyki czekając na wyniki badań laboratoryjnych już wkrótce będą zamierzchłą przeszłością. Naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Penn State wymyślili
Jak donosi The Guardian, wyniki najnowszych badań sugerują, że zbliża się koniec epidemii AIDS. Okazuje się, że u mężczyzn zakażonych wirusem HIV, przy pomocy leków antyretrowirusowych, całkowicie zahamowano możliwość zakażania partnera/partnerki.
Otarcia kolan, rozległe rany pleców wynikające najpewniej z wielokrotnego zadawania razów ostrym podłużnym narzędziem, przebite i zdeformowane nadgarstki, rana kłuta klatki piersiowej oraz liczne ślady krwi potwierdzające zgon.
Naukowcy ostrzegają, że z powodu globalnego ocieplenia Europie zagrażają leiszmanioza, zapalenie mózgu i gorączka Denga znana również jako "gorączka kości".
Chińskie bliźnięta zmodyfikowane genetycznie tak, by były odporne na wirusa HIV, być może posiadają też super zdolności kognitywne (poznawcze, od tłum.), które mogą w przyszłości zachęcić do genetycznego wyścigu zbrojeń.

Strony

Reklama