Reklama

Światowej organizacji meteorologicznej (WMO), że aktualna dekada może stać się najgorętszą od początku obserwacji meteorologicznych. Według danych, które znajdują się od stycznia do października tego roku, światowa temperatura jest około 1,1 stopni
Niekontrolowany połowów ryb, zanieczyszczenie środowiska i zmiany klimatu doprowadziły Wszechocean do tej linii, za którą zaczynają się poważne konsekwencje dla ludzkości. Jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie środki, miliony ludzi mogą nie tylko
Pierwszy dzień Nowego Roku 2020 Sarajewo przywitało jako trzecie najbardziej zanieczyszczone miasto świata.
Szwedzki rząd ogłasza, że chce zobowiązać przewoźników do informowania swoich klientów o ilości emisji gazów cieplarnianych powstałych na skutek podróży.
Są niewidoczne, ale wszechobecne: pola elektromagnetyczne. Prawie wszystkie urządzenia elektryczne, ale także telefony komórkowe, stacje przekaźnikowe lub kuchenki mikrofalowe emitują promieniowanie, tzw. elektrosmog.
Francusko-szwedzki zespół naukowców przebadał wodę z arktycznego śniegu i odkrył w niej ponad 10000 drobinek plastiku.
Od 20 sierpnia na jednym z największych międzynarodowych lotnisk w USA zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży wody w plastikowych butelkach. Zakaz dotyczy restauracji, kawiarni, kiosków i automatów na lotniskach. 
Internet może przyczyniać się do globalnego ocieplenia bardziej niż przemysł lotniczy!Transmisja i oglądanie filmów online generuje 300 mln ton dwutlenku węgla rocznie.
Internet może przyczyniać się do globalnego ocieplenia bardziej niż przemysł lotniczy!Transmisja i oglądanie filmów online generuje 300 mln ton dwutlenku węgla rocznie.
Bardzo spodobało mi się określenie „klimatyści” wymyślone bodajże przez pana Rafała Ziemkiewicza (tego od riserczu). W odróżnieniu jednak do autora tego określenia, osobiście uważam za „klimatystów” tę stronę sporu, której stwierdzenia, delikatnie rz

Strony

Reklama