Reklama

Naukowcy z Uniwersytetu w Cardiff zbadali zakres głęboko zakorzenionego systemu "hydraulicznego", który napędza aktywność wulkaniczną na całym świecie.
Jeden z najczęstszych grzybów w przyrodzie (grzyb mikoryzowy) znalazł wspólny język z drzewami ze względu na swoje białka, które pomagają pompować wodę do komórki.
Pokrywa lodowa topi się trzy szybciej niż normalnie, co wywołane jest ociepleniem klimatu.
Karczowanie lasów deszczowych Amazonii wzrosło o 278 proc. w lipcu bieżącego roku w porównaniu z rokiem poprzednim. Doprowadziło to do zniszczenia 2253 km kwadratowych roślinności
Jak donosi The Guardian, populacja dużych gatunków słodkowodnych, od suma po płaszczkę, od 1970 roku zmniejszyła się o 97%.
Naukowcy są przekonani, że znaleźli szczątki największej papugi, jaka kiedykolwiek żyła na Ziemi.
Latem w Wiedniu żyje nawet 200 mln pszczół. Jak informują władze miejskie, na zielonych terenach austriackiej stolicy rozmieszczonych jest około 5.000 uli.
W ramach narodowej inicjatywy „Zielone dziedzictwo” Etiopczycy posadzili około 350 mln drzew w ciągu jednego dnia.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla woj. warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego, małopolskiego oraz śląskiego.
Niniejsze tƚumaczenie artykuƚu dedykuję mojemu Tacie-Edwardowi, ktory kochaƚ pszczoƚy (symbol miƚości i pracy) i byƚ im do końca bezgranicznie oddany.

Strony

Reklama