Reklama

Naukowcy zaobserwowali ciekawy trend - od początku XIX wieku, średnia temperatura ciała Amerykanów znacznie spadła.
Milenialsi, czyli pokolenie Y, to ludzie, którzy urodzili się od 1981 roku i spotkali nowe tysiąclecie w młodym wieku. Są one również nazywane „następną” generacją. Sam termin „milenial” pochodzi od łacińskiego słowa „millennials” - tysiąclecie.
Najnowsze badania wykazują, że niektóre pasożyty są w stanie sterować człowiekiem jak marionetką. Nasz mózg stał się celem na przykład dla pierwotniaka z gatunku Toxoplasma gondii. Może on manipulować ludzkim zachowaniem, doprowadzając swego 
Po raz pierwszy pokazano twarz naszego najstarszego bezpośredniego przodka.
Nie potrzebujesz lat treningu, żeby uczyć się efektywnie. Wystarczy poznać kilka prostych mnemotechnik.
Nasze myśli są tylko sygnałami elektrycznymi mózgu. Można oczekiwać, iż w niedalekiej przyszłości pojawią się urządzenia, które będą w stanie analizować te sygnały, podobnie jak bramki w metrze, weryfikujące osoby przez nie przechodzące.
Nicienie, robaki występujące praktycznie we wszystkich środowiskach środowiskowych, należą do najbardziej zbadanych organizmów modelowych. Rozmnażają się szybko, a ich genom zawiera prawie taką samą liczbę genów jak ludzki genom.
Jakie są korzenie Polaków? Chociaż zapewne wielu doszukuje się źródeł w teoriach o Wielkiej Lechii, to naukowcy mają inną odpowiedź. Najwięcej, bo aż prawie połowa z nas, wywodzi się z jednej linii genetycznej sprzed ok. 20 tys. lat.
Naukowcy z University College London pokazali sposób, w jaki system immunologiczny człowieka zabija bakterie obecne we krwi i jak to się dzieje, że zdrowe komórki wychodzą z „walki” bez szwanku.
Jak donosi Reuters, osoby, które w skutek problemów zdrowotnych straciły mowę, już wkrótce mogą ją odzyskać dzięki technologii wykorzystującej aktywność mózgową do produkcji mowy syntetyzowanej.

Strony

Reklama