Reklama

Odporność człowieka jest dla psychologów prawdziwym wyzwaniem. Śmiało można powiedzieć, że to czy ją macie, czy nie, zależy od tego, jak toczy się wasze życie. Jeśli macie szczęście i omijają was problemy, nigdy nie poznacie na ile jesteście
Diagnostów brakuje już teraz, a Polska – tu eksperci nie mają wątpliwości – powinna wykonywać przynajmniej kilka razy więcej testów dziennie niż w tej chwili. Nie 4,5 tysiąca, a minimum 10-15 tysięcy. Optymalnie – jeszcze więcej, nawet 30 tysięcy.
Długa jest lista osobowości, od których powinniśmy uciekać. Od manipulatorów, ucieleśnionych wampirów po narcystycznych perwersów... Ale, tak w rzeczywistości, jakie są między nimi różnice? Rozszyfrujmy.
W 2018 zmarło na grypę i różnego rodzaju zapalenie płuc 17799, co daje około 49 osób dziennie. Bardzo ciekawa jest również umieralność wg wieku - ogromna większość to osoby po 65 roku życia. 
Koronawirus mógł już zainfekować znacznie więcej osób w Wielkiej Brytanii, niż naukowcy dotychczas szacowali, być może nawet połowę populacji - wynika z badań z Uniwersytetu w Oxfordzie, o których napisał we wtorek wieczorem dziennik "Financial Times
W mieście Wuhan w chińskiej prowincji Hubei 27 osób zapadło na nieznaną chorobę płuc. Mieszkańcy regionu boją się, że dojdzie do nowej pandemii, jak w przypadku SARS. Nastroje uspokaja „Dziennik Ludowy” zapewniając, że chorzy nie cierpią na SARS.
Każdy, kto doświadcza nagłej utraty zapachu i smaku, może być ukrytym nosicielem koronawirusa SARS-CoV-2. Oznacza to, że może zarażać, mimo iż nie występują u niego widoczne objawy choroby.
Zapraszamy na wyklad profesora Krzysztofa Pyrcia, Wirusologa Uniwersytetu Jagiellońskiego, który mówi o koronawirusie, a zajmuje się badaniami nad nim od 2002 roku, zanim jak sam mówi temat stał się modny i tak medialny. Naukowiec wrócił do Polski i
Czasem chciałoby się być młodszym, a czasem chciałoby się przeskoczyć parę okresów w życiu. Powodem jest fakt, że każdy etap wiekowy przynosi coś dobrego.
Włoski Instytut Zdrowia zebrał dane dotyczące zgonów związanych z zakażeniem koronawirusem, które pokazują, jak działa Covid-19. Zebraliśmy je w garść wykresów.

Strony

Reklama