Reklama

Każdego roku wydobywanych jest około 100 milionów karatów surowych diamentów w celu dostarczania materiałów dla wartej miliony dolarów branży jubilerskiej – co szkodzi zarówno ludziom, jak i środowisku.
Bangladescy rolnicy rozwijali kreatywne rozwiązania rolnicze na długo przed szerszym zainteresowaniem zmianami klimatu.
W związku z nadchodzącą rocznicą stulecia założenia partii, władze zachęcają obywateli do donoszenia na użytkowników, którzy poddają w wątpliwość ,,oficjalną’’ wersję historii państwa.
 Chociaż wydaje się, że zwierzęta nie odgrywają kluczowej roli w rozprzestrzenianiu się pandemii to niektóre gatunki mogą działać jako rezerwuary wirusów i sprzyjać nowym mutacjom.  
Google, Amazon, Facebook i Apple cały czas rosną, przekraczając wielkością nawet niektóre z dużych zachodnich gospodarek, a głosy wzywające do ich regulacji nasilają się.
Technologia produkcji energii ze źródeł odnawialnych wciąż się rozwija. Jednym z nowszych trendów na rynku OZE jest agrowoltaika, czyli połączenie rolnictwa i hodowli zwierząt z produkcją energii ze słońca.
Firma planuje zbudować w Berlinie dzielnicę „Siemenssatdt” na powierzchni równej wielkości 100 boisk piłkarskich.
Farmy fotowoltaiczne zajmują coraz więcej powierzchni na całym świecie. Specjaliści próbują rozwiązać problem z miejscem na nowe systemy paneli. Receptą może być... agrofotowoltaika.
Czy wiesz, że oddawane ubrania często trafiają na wysypisko lub do spalarni?
Producenci wind wprowadzają innowacje, by poprawić komfort w kabinach, a przede wszystkim zastosować nowe systemy trakcyjne. Wywiad na wyłączność z Philippem Bouém, dyrektorem generalnym Schindler France. 

Strony

Reklama