Reklama

Konsorcjum płatnicze Swift rozpoczyna realizację 2-letniego plan modernizacji swojego systemu, dzięki któremu będzie mógł świadczyć kompleksowe usługi zarządzania transakcjami. Możliwe będą przelewy natychmiastowe z dowolnego miejsca na świecie, z za
Energia elektryczna ze słońca - brzmi intrygująco, prawda? W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej, jak działa fotowoltaika i jaką drogę muszą pokonać promienie słoneczne, abyśmy mogli korzystać z czystej energii w naszych domach.
Według raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej w 2019 roku przyrost mocy zainstalowanej w fotowoltaice w Polsce wyniósł aż 640 MW. Rozwój polskiej energetyki prosumenckiej jest jednym z najdynamiczniejszych w UE.
Słońce dostarcza do Ziemi ogromne pokłady energii, należy ona do odnawialnych źródeł, to znaczy że jej zasoby są niewyczerpalne. Energia słoneczna zapewnia utrzymanie temperatury powierzchni Ziemi, co więcej można ją skutecznie przekształcić zarówno
W jakich godzinach instalacja fotowoltaiczna produkuje najwięcej energii? Przedstawiamy rozkład produkcji energii elektrycznej w czterech kwartałach 2019 roku, na podstawie przykładowej instalacji PV o mocy około 3 kWp i wybranych 4 dni słonecznych i
Każdy na pewno kiedyś słyszał o panelach fotowoltaicznych, jednak po dłuższym zastanowieniu nie wszyscy wiedzą, czym one są. Jest to efektywne źródło energii- przyjazne zarówno dla portfela, jak i środowiska.
Program GovTech Polska pomaga urzędom i instytucjom publicznym w poszukiwaniu szytych na miarę rozwiązań technologicznych, które pomogą zlikwidować ich problemy. Cyfryzacja sektora publicznego to także otwarcie na młodych innowatorów i małe zespoły.
Cloud Computing (chmura obliczeniowa) jest jednym z powszechniejszych rozwiązań dla innowacyjności i unowocześnienia polskich firm.
Wydawać by się mogło, że nauka rozwija się niczym ściana budowanego domu: cegiełka po cegiełce rośnie do góry. Jednak Thomas Kuhn uważał, że postęp istnieje tylko dlatego, że co jakiś czas wszystko się rozwala i stawia na nowo.
Już wkrótce prąd z energii słonecznej będzie można uzyskiwać nie tylko dzięki panelom fotowoltaicznym na dachu domu, ale także dzięki szybom w oknach. Taki wynalazek opracowała polska firma ML SYSTEM z Zaczernia.

Strony

Reklama