Reklama

Co roku w czasie wakacji wzrasta w Polsce liczba utonięć. Wszyscy ci, którzy wdzieli kiedyś tonącego człowieka twierdzą, że odbywa się to "po cichu". Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, co dzieje się wtedy w ludzkim ciele?
Według najnowszych danych Brazylijskiego Instytutu Badań Kosmicznych (INPE) wylesianie w Amazonii w przeciągu ostatniego roku gwałtownie wzrosło.
Dlaczego tęsknimy za wsią nawet jeśli jej nie lubimy? Dlaczego kiedy jesteśmy zestresowani i mamy oznaki zmęczenia, nasz stan poprawia się przy obcowaniu z przyrodą? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.
Do tej pory nie można było ustalić, kto ustawił gigantyczne kamienie w Stonehenge//PA
Czy kiedykolwiek marzyłeś, aby stać się greckim lub rzymskim herosem i zwalczać siły zła? Jeśli tak, to Age of Mythology jest właśnie dla ciebie.
Co wiemy o Morzu Czarnym? Leżąc na słonecznej plaży południowego wybrzeża, nasuwały mi się pytania o tym, co dzieje się w głębinach morza, w którym większość ludności w kraju zanurza się jedynie na kilkadziesiąt metrów od brzegu. Skąd ono się wzięło?
Od wieków to środowisko złożone z wulkanów i lodowców cierpi z powodu wpływu człowieka (i owiec). Fotografowie Orsolya i Erlend Haarberg pokazują nam urodę islandzkiego krajobrazu.
Chiny rozpoczęły swoją pierwsza międzyplanetarną misję na Marsa. Na statek kosmiczny czeka teraz siedmiomiesięczna podróż przez przestrzeń kosmiczną. Misja ma dotrzeć na miejsce w lutym 2021 roku.
Przez ponad cztery stulecia archeolodzy i geolodzy próbowali dotrzeć do geograficznego pochodzenia głazów, które zostały użyte w budowie Stonehenge. Teraz być może tajemnica została rozwiązana.
Badanie przeprowadzone przez naukowców z University of New Mexico wykazało, że ponad dziewięciu na 10 pacjentów cierpiących na migrenę zgłosiło, że palenie lub waporyzacja konopi przyniosło ulgę w ich objawach. W tym miesiącu w Journal of Integrative

Strony

Reklama